Projekt realizowany jest przy współpracy z przedsiębiorstwem GreenBack sp. z o.o. Dzięki łączeniu wspólnych wysiłków zaplecza naukowego i jednostki gospodarczej, możliwe staje się prowadzenie prac skierowanych bezpośrednio na komercjalizację. Tak ukształtowana forma współpracy pozwala między innymi na testowanie efektywności działania projektowanych technologii i produktów w warunkach praktycznych. Podejście to pozwala również na ocenę walorów ekonomicznych procesu z uwzględnieniem aspektów marketingowych i handlowych.
Przedsiębiorstwo GreenBack sp. z o.o. założone zostało w 2012, w odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie na usługi i produkty mieszczące się w zakresie ochrony środowiska, biotechnologii i ekologicznego rolnictwa. Celem działalności jednostki jest dążenie do jak najszerszego rozpowszechnienia zasad zrównoważonego rozwoju. Zakres działań mieszczących się w tej doktrynie, rozumiany jest przez:
- Wdrażanie nowych innowacyjnych technologii w sektorach rolnictwa, ochrony środowiska, energetyki i gospodarki odpadowej.
- Wprowadzanie na rynek nowych produktów o znaczeniu ekologicznym, w tym biopreparatów, bioaktywatorów, nawozów ekologicznych oraz biosurfaktantów.
- Realizacja prac badawczo rozwojowych, ukierunkowanych na działania proekologiczne.
Infrastruktura przedsiębiorstwa składa się z trzech jednostek terenowych. Pierwsza, jednostka główna mieści się w Katowicach. Stanowi ona centrum biurowo-administracyjne oraz badawczo-rozwojowe. W jej obrębie znajdują się wysoko wyspecjalizowane laboratoria badawcze, wyposażone między innymi w sprzęt chromatograficzny, spektrofotometryczny i mikroskopowy. Jednostka druga zlokalizowana jest w Opolu. Stanowi ona centrum logistyczno-magazynowe. Jednostka trzecia z kolei znajduje się w Kłobucku nieopodal Częstochowy. Jest ona nowo otwartym oddziałem badawczym, realizującym prace z zakresu mikrobiologii i biotechnologii.