INSTYTUT INŻYNIERII ŚRODOWISKA
WYDZIAŁ INFRASTRUKTURY I ŚRODOWISKA
POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA
Ul. Brzeźnicka 60a
42-200 Częstochowa
DATA I GODZINA
19.09.2017
9:30 – 14:00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI. UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY !!!
FORUM ORGANIZOWANE JEST POD PATRONATEM ŚLĄSKIEGO OŚRODKA DORADZTWA ROLNICZEGO ORAZ PORTALU POLSKA EKOLOGIA
PROGRAM WYDARZENIA
Cel Forum
Celem wydarzenia jest promocja innowacyjnych produktów i technologii w sektorze rolnictwa oraz popularyzacja założeń Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa na lata 2012-2020. Prowadzone działania ukierunkowane zostaną na dążenie do efektywnej komercjalizacji nowoczesnych rozwiązań, bezpośrednio w sektorze gospodarki rolno-spożywczej, co w efekcie prowadzić może do zwiększenia konkurencyjności polskich gospodarstw zarówno na arenie krajowych jak i międzynarodowych rynków.
Tematyka
Tematyka Forum obejmowała będzie prezentację nowych innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa. W szczególności zaprezentowane zostaną nowe produkty nawozowe, w tym nawozy mikrobiologiczne, preparaty Immobilizowane (mikrokapsułki), preparaty oparte na związkach humusowych oraz nowe formy nawozów organicznych pochodzenia naturalnego. Ponadto w ramach spotkania przewidziany został panel dotyczący nowoczesnych technologii zagospodarowania odpadów z przemysłu rolno-spożywczego. W jego obrębie można będzie zapoznać się z technikami pozyskiwania bio-gazu, nowoczesnymi formami kompostowania oraz innowacjami z zakresu przekształcania odpadów organicznych w atrakcyjne formy paliw odnawialnych (bio-gaz, biomasa) i nawozów organicznych (kompost, Wermikompost). W ramach Forum możliwe będzie również wzięcie udziału w tematycznym szkoleniu z zakresu wdrażania dobrych praktyk rolniczych, pozwalających na znaczącą poprawę jakości produktów rolnych przy zachowaniu niezmiennego środowiska glebowego. Szkolenie dotyczyć będzie stosowania technik analitycznych w projektowaniu zrównoważonych strategii nawożenia.
Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki (NCN) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), w ramach konkursu TANGO (TANGO1/266740/NCBR/2015)